termostat

Úlohou termostatov je udržiavať izbovú teplotu alebo teplotu chladiaceho systému na určitom počte stupňov. To je pre pivo obzvlášť dôležité, pretože iba studené pivo chutí dobre. Na udržiavanie nápojov v optimálnej teplote sú veľmi praktické termostaty.

Regulácia teploty

Termostaty sú regulátory teploty, ktoré používajú senzory na zaznamenávanie aktuálnej teploty okolia. Termostaty sa dajú použiť aj na nastavenie teploty, ktorá musí byť neustále udržiavaná. Preto termostaty riadia teplotu v miestnosti, či už ide o skladovací priestor alebo chladič nápojov. Termostaty sa často inštalujú priamo do chladiacich systémov, a preto sú jednou z najdôležitejších súčastí systému.

Ľadový termostat meria teplotu ľadu až do 12 ° C. Termostat na odmrazovanie má alarm, ktorý sa vypne, keď je príliš horúci. Univerzálne termostaty v chladničke indikujú teplotu mrazu. Termostaty sú užitočné nielen v pohostinstve, ale aj v domácnostiach, na podávanie studeného a čerstvého piva kedykoľvek.

Perfektná teplota pre pivo

Účelom termostatu je udržiavať pivo počas chladenia v perfektnej teplote. Koniec koncov, kto chce piť horúce pivo? Pivo chutí zatuchnuto, keď je príliš horúce. Pivo by sa malo spravidla podávať pri siedmich až deviatich stupňoch, teda pri teplote chladničky. V horúcich letných dňoch môže byť trochu chladnejšie. Každé pivo potrebuje trochu inú teplotu, aby získalo svoju plnú chuť. Pomocou termostatu si môžete nastaviť chladenie tak, aby vyhovovalo vášmu vkusu. Pivo Pils chutí lepšie pri siedmich až deviatich stupňoch, zatiaľ čo silnejšie pivo sa môže podávať pri vyšších teplotách a slabšie pivá sa môžu podávať o niečo chladnejšie.

Pivo by malo mať vždy správnu teplotu, ani príliš teplé, ani príliš studené. Ak je pivo príliš horúce, bude produkovať príliš veľa peny. Preto existuje veľa chladiacich systémov. Pomocou termostatov môžete skontrolovať, či nápoj dosiahol požadovanú teplotu.

Pivo by sa nemalo chladiť ani ohrievať príliš rýchlo. Preto sa neodporúča dávať pivo do mrazničky, aby sa urýchlilo ochladenie. Na zaistenie ideálnej teploty je lepšie používať termostaty hneď od začiatku. Pivo je najlepšie skladovať na chladných a tmavých miestach, napríklad v pivnici. Aj tu je nevyhnutné zabezpečiť správnu teplotu okolia.