Bere de la robinet

filtru

Dobré pivo je načapované v priebehu niekoľkých minút. Použitím profesionálnej výčapnej techniky a príslušenstva chutí ešte lepšie. Stále viac milovníkov piva a hobby pivovaníkov chce čapovať pivo doma - dokonca aj v kluboch sú pivné zásobniky súčasťou inventára. Čapované pivá akéhokoľvek druhu presvedčia vždy pokiaľ majú správny obsah oxidu uhličitého a krásnu penu. Je dôležité, aby pivné výčapy a ich doplnky boli dobrej kvality, a že sú pravidelne čistené. Aj pri správnom čistení by však pivo nikdy nemalo prísť do styku s tečúcou vodou. Pivné výčapy, príslušenstvo a čistiace prostriedky si môžete objednať priamo u nás on-line

Profesionálne pivné zásobniky

V krčme sú výčapy nutnosťou, doma vrcholom každej párty! Čapovanie piva je jednoducho zábava! Avšak, každý výčap musí byť pred použitím správne nastavený. Osobitnú pozornosť by ste mali venovať tlaku CO2, pretože bezpečnosť je na prvom mieste aj pri čapovaní piva, takže môžete načapovať svoje prvé pivo v pokoji. Mimochodom, pivo chutí najlepšie, keď je čerstvo načapované a nie predčapované a zliate dokopy.

Správne pivné dávkovače

Ako prvé, držte pohár piva diagonálne pod pivným dávkovačom a otvorte čap. Pri čapovaní pomaly otáčajte pohár do zvislej polohy. Keď je pohár plný asi z 2/3, zatvorte dávkovač a nechajte zvyšok piva odpočinúť na krátku dobu, aby sa pena usadila. Keď dáte pohár naspäť, pivo vtečie do pohára a doplníte ho tak až po okraj. Výnimkou sú staré a biele pivá, ktoré je potrebné načapovať hneď naraz. Veľa pivných dávkovačov má tiež “penové tlačítko”, s ktorým môžete prispôsobovať vrch peny o niečo viac.

V prípade, že pohár je príliš suchý, bude sa tvoriť veľa peny a bublín, takže by ste mali pohár pred čapovaním opláchnuť. Dokonca aj dávkovač, ktorý nie je naplno otvorený vytvorí veľa peny a naopak v prípade, že tlak čapu je príliš nízky, pena sa netvorí vôbec. Ideálna teplota piva je šesť až sedem stupňov. Termostaty a ďalšie príslušenstvo, vám pomôžu k perfektnému pivu.