Kegerator - Bere frigider - Proiecte de frigidere de bere - Bere contra

filtru

Kegerátory

Moderné kegerátory slúžia súčasne viacerým funkciám: čapujú, ochladzujú a karbonizujú tekutinu. Áno, čítate správne. Na začiatku boli kegerátory vytvorené špeciálne pre pivo, ale dnes je možné do tohto zariadenia vložiť akýkoľvek druh nápoja - víno, šampanské, jablčné víno, kávu atď.

Metódy výčapu piva

Akýkoľvek sudový nápoj musí byť chladený. Optimálna teplota zachováva chuť a môže dokonca predĺžiť trvanlivosť nápoja. Nápoje zo sudov je možné čapovať dvoma hlavnými spôsobmi:

  • Pomocou kegerátora - tekutina v sude sa ochladí na optimálnu teplotu (ktorá závisí od typu nápoja). Počas disperzie je voľný priestor v hlavni naplnený oxidom uhličitým (CO2). Zabraňuje oxidácii nápoja
  • Používaním dávkovaču - V takom prípade sa hlaveň skladuje pri izbovej teplote a počas čapovania sa ochladzuje. To znamená, že sa tekutina môže prehriať.

Prehrievanie aj podchladenie sú pre pivo škodlivé. Prehriatie môže spôsobiť prebytočnú penu, zatiaľ čo podchladenie môže viesť k oxidu uhličitému v nápoji.

Výhody používania pivného kegerátora

Optimálna teplota je pre pivo veľmi dôležitá. Chladničky na čapované pivo (ak fungujú správne) udržujú teplotu nápoja, aby nedošlo k prehriatiu alebo podchladeniu. Pri skladovaní v optimálnych podmienkach sa trvanlivosť piva môže predĺžiť až na 3 mesiace. Nehovoriac o tom, že jeho chuť zostane rovnaká

Kegerátory na pivo plnia aj ďalšiu dôležitú funkciu: pomocou nich môžete čapovať veľké množstvo nápojov. Do jedného súdka s pivom sa zmestí až ½ suda nápoja (čo sa rovná asi 40 pivám v plechovkách).

Pokiaľ ide o ušetrenie miesta v kuchyni alebo krčme, vynikajúcou voľbou je pivný kegerátor. Nezaberá veľa miesta a niektoré typy kegerátorov ponúkajú možnosť čapovania rôznych nápojov (alebo rôznych druhov rovnakého nápoja) z jedného chladiča rôznymi kohútikmi.

Mali by sme tu spomenúť aj atraktívny vzhľad tohto zariadenia. Ak ste organizátorom večierkov, nič iné na hostí neurobí dojem viac ako chladič piva. Kegerátor je nevyhnutnosťou aj pre tých, ktorí chcú chrániť životné prostredie. Pomocou takejto chladničky budete ekologickejší (a ohľaduplnejší), pretože nebudete musieť kupovať fľaše alebo škatule plechoviek.

Hlavné nevýhody používania sudového chladiča

Niektorí naši čitatelia si už pravdepodobne myslia, že kúpa kegerátora má určite svoju cenu. Tieto zariadenia nie sú ani zďaleka lacné. Ich výhody však prevažujú nad nákladmi. Existujú však nejaké nevýhody pri používaní týchto chladičov?

  • Prvá vec, ktorú si všimnete, keď začnete používať kegerátor, je zvýšenie nákladov na energiu.
  • Budete si musieť kúpiť nádrž na CO2 a neustále ju sledovať (po vyprázdnení ju vymeňte alebo doplňte).
  • Všetky povrchy, ktoré prichádzajú do styku s pivom, musia byť pravidelne čistené a dezinfikované.

Pamätajte, že pivný chladič je typ kuchynského vybavenia, a preto vyžaduje špeciálnu údržbu a starostlivosť.

Typy kegerátorov

Pred investovaním peňazí do kegerátora by ste sa mali zamyslieť nad úlohou, ktorú bude hrať vo vašej domácnosti / krčme. To vám pomôže vybrať ten správny chladič piva, ktorý vyhovie všetkým vašim potrebám. Tu sú najobľúbenejšie typy chladičov piva, ktoré sú tiež k dispozícii na našom webe.

  • Vertikálne kegerátory - Toto sú najobľúbenejšie modely a obľúbená voľba pre tých, ktorí ich plánujú používať v interiéroch. Renomované modely, ako napríklad mobilný dávkovač na pivo od spoločnosti Barrique prichádza s kolesami, ktoré uľahčujú jeho presun. Chladiaci systém týchto kegerátorov je veľmi podobný ako systém bežných chladničiek, ktoré majú ventilačný systém za sebou a nemal by byť umiestnený príliš blízko pri stene.
  • Counter Kegerators - Na rozdiel od predchádzajúceho typu sú tieto kegerátory vybavené predným ventilačným systémom, takže nebude žiadny problém, ak ich zakryjete alebo ich postavíte vedľa steny
  • mixéry na viac kohútikov - sú perfektnou voľbou pre fanúšikov večierkov. Chladič s niekoľkými výčapmi ponúka možnosť čapovať naraz niekoľko značiek piva alebo dokonca rôznych nápojov. Je to možné, pretože do jedného chladiča je možné umiestniť 2-4 samostatné sudy, podobne ako v systéme, ktorý má chladič sudov na pivo A + pre nádoby 2 x 5 litrov. Tieto zariadenia sa nezmestia do vašej kuchyne alebo garáže, ale sú ideálnou voľbou pre krčmu, reštauráciu alebo klub. Ich hlavnou úlohou je skladovať a čapovať z niekoľkých sudov (každý asi ½ suda). S výnimkou objemu a počtu uložených sudov je ktorýkoľvek z vyššie spomenutých chladičov výnimočný svojou kvalitou, dizajnom, počtom dostupného príslušenstva atď.

Tipy, ktoré vám pomôžu pri výbere dokonalého kegerátora

Prvá vec, ktorej musíte venovať pozornosť pred zakúpením kegerátora, je priestor, kam ho chcete nainštalovať. Uistite sa, že máte dostatok miesta nielen na pivný chladič so sudmi, ale aj na samotný výčap. Majte tiež na pamäti, že niektoré kegerátory, napríklad vertikálne, nemôžu byť blízko steny.

Ďalším rozumným nápadom by bolo skontrolovať, aké typy sudov sú k dispozícii vo vašej oblasti. Každý vyššie spomenutý typ kegerátora je kompatibilný so sudmi určitej veľkosti a kapacity. Dbajte teda na to, aby vám nákup a preprava nápojov nespôsobovali obavy. Nezabudnite tiež, že sudy nie sú ľahké. Pravdepodobne budete musieť zavolať špeciálnu prepravnú službu, ktorá vám ich dokáže doručiť priamo do suterénu alebo garáže.

Ďalšou dôležitou vecou, ​​ktorú musíte mať na pamäti, je, že niektoré nápoje môžu vyžadovať rôzne ďalšie doplnky. Napríklad budete musieť kúpiť regulátor dusíka, ak chcete konzumovať alebo podávať Guinness. Niektoré sudy môžu tiež potrebovať špeciálnu spojku, aby mohli byť pripojené k systému kegerator.

Nezabudnite svoj kegerátor pravidelne a správne čistiť. Toto je koniec koncov zariadenie spojené so spotrebnými výrobkami. Naša sekcia Hygiena vám pomôže pri výbere produktov určených na čistenie.