capete de transvazare (KEG)

filtru

Na čapovanie piva je ideálnym nástrojom narážacia hlava. Štandardné sudy majú na vrchu ventil, ku ktorému je pripevnená narážačka. Ventil sa tiež nazýva armatúra. CO2 sa dodáva cez spojku suda a pivo sa prenáša hadicami do distribučného systému dávkovača.

Rôzne systémy

Dostupné sú štyri druhy narážacích hláv. Okrem rôznych druhov nájdete u nás aj všetku ostatnú výbavu a príslušenstvo, vrátane čistiacich prostriedkov.

Pre rôzne pivá treba rôzne narážačky. Napríklad pre pivo Guinness sú potrebné špeciálne narážacie hlavy. Objednajte si tú, ktorú potrebujete a tešte sa zo sviežeho piva už čoskoro.

Čistenie a príslušenstvo

Hygiena je obzvlášť dôležitá pri narážacích hlavách, keďže prichádzajú do priameho kontaktu s nápojom. Preto by ste sa mali chrániť pred možnou kontamináciou a zdravotnými rizikami častým čistením a dezinfekciou. Špina navyše nevyzerá vôbec dobre. Napríklad ploché a kombi narážačky sa dajú veľmi dobre vyčistiť štetcom. Táto metóda čistenia je šetrná k životnému prostrediu, pretože nepoužívajú žiadne chemické čističe.

Existujú aj ďalšie nástroje, ktoré uľahčujú čapovanie piva. Napríklad pre 5-litrové sudy existujú adaptéry, ktoré uľahčujú čapovanie piva priamo zo suda. Potrebné sú tiež ventily, tesnenia, konzoly na stenu, uzatváracie ventily alebo závitové krúžky. Možno ich objednať samostatne ako náhradné diely. Správne pripevnené dávkovacie ventily utesňujú celý výčapný systém.