Set de bere Bere

Pivné sady na úspešný štart pre hobby pivovarníkov

Keď začínate s pivovarníctvom, na začiatok je vhodné zvoliť štartovací balíček, ktorý nájdete na našom eshope v rôznych verziách. Tento balíček obsahuje všetko potrebné vybavenie pre varenie vlastného piva.

Domáci pivovar

Pokiaľ ste sa rozhodli variť svoje vlastné domáce pivo, je jasné, že nebudete hneď vyrábať hektolitre piva. To však nič nemení na skutočnosti, že vhodným pivným setom a správnymi ingredienciami, nemôžete uvariť lahodné pivo mihnutím oka, a to aj u vás doma. Koniec koncov, pivo vyrábané v súlade so zákonom o čistote je vždy tvorené iba zo štyrok zložiek - vody, sladu, chmeľu a kvasníc, ktoré musia byť následne spracované v niekoľkých krokoch. S pivnými varnými sadami z našej ponuky to môžete ľahko docieliť až tak, že si už čoskoro budete doma pochutnávať na vlastnom pive. Varenie piva je oveľa jednoduchšie, ako ste si mohli myslieť.

Na výrobu vlastného piva v zásade treba absolvovať iba päť krokov

Najskôr začneme miešaním vody a sladu, ktorého výsledok nakoniec zohrejeme. Cukor sa tak uvoľňuje zo sladu. Tento krok je nevyhnutný kvôli tomu, aby sa kvasinky neskôr mohli premeniť na oxid uhličitý a alkohol. Následne počas rafinácie sa zvyšný cukor, ktorý je ešte v slade, vymyje a slad a tekutina sa od seba oddelia. V tomto kroku pridáme do tekutiny chmeľ. Ten dáva pivu horkasté látky a zaisťuje jemnú korenistú arómu. Pri následnom kvasení sa cukor obsiahnutý v tekutine premení na oxid uhličitý a alkohol. Aj keď už kvasinky vo svojom princípe vyrobili pivo, je potrebné, aby takzvané mladé pivo zrelo ešte po dobu niekoľkých týždňov. Za týmto účelom sa pivo plní do fliaš a nechá sa stáť po dobu asi dvoch týždňov.

Pivovarnícke sety pre začiatočníkov aj pokročilých

Pivný varný set sa úkazal byť praktickým pomocníkom pre všetkých hobby pivovarníkov - nezáleží aké máte zatiaľ pivovarnícke skúsenosti, Vďaka našim pivným setom dokážete dosiahnuť skvelé výsledky pri nízkej pracnosti.

pivné poháre pre každú potrebu

V našom internetovom obchode, nájdete pivovarnícke sady v rôznych cenových reláciách napĺňajúce rôzne požiadavky. Od jednoduchého štartovacieho balíčka pod 100 EUR až po kompletnú sadu vrátane produktov z nerezovej ocele, máte slobodnú voľbu, ktorý typ sady by ste chceli použiť pre vaše prvé kroky vo svete varenia piva. Avšak, bez ohľadu na to, ako sa nakoniec rozhodnete, sme presvedčení, že sa budete čoskoro pýtať sami seba, prečo ste nezačali s varením piva už oveľa skôr. S trochou praxe bude vaše domáce pivo prinajmenšom rovnako dobré ako to z pivovaru.

Objednajte si svoj pivovarnícky set on-line

Ste pripravení uvariť si svoje prvé vlastné pivo? Potom by ste mali čo najskôr vyskúšať naše varné sety! Medzi výhody nášho eshopu zaraďujeme vysokú kvalitu výrobkov za výborné ceny, no ako bonus, aj krátke dodacie lehoty - vo varení piva vám tak už nič nebude brániť. Sme presvedčení, že varenie piva s jedným z našich pivovarníckych setov vás bude neustále inšpirovať a budete stále skúšať nové a nové príchute svojho piva!