Furtun conducta de bere

filtru

Hadice spájajú sud na pivo s dávkovačom. Vďaka moderným takmer aseptickým sudom na pivo z nehrdzavejúcej ocele a pri správnom tlaku, pivo bez problémov načapujeme zo suda až priamo do pohára. Hadice by ste však mali pravidelne poriadne čistiť, aby ste zabránili zdravotným rizikám. V našej ponuke máme rôzne hadice na pivo, hadice na CO2 a ďalšie vhodné náradie.

Pivné hadice

Sú k dispozícii v rôznych dĺžkach a sú bezpečné aj pri kontakte s potravinami. Na sklade máme tiež rôzne priemery, takže je pre vás vždy k dispozícii správna hadica. Niektoré hadice na pivo sú mäkšie ako iné. Vždy však u nás nájdete tie správne hadice pre váš dávkovač.

Pivné hadice sa musia vždy správne čistiť a udržiavať, aby sa zabránilo zachytávaniu zvyškov piva. Nájdete rôzne čistiace zariadenia na tento účel v našej ponuke výrobkov. Znečistenie môže spôsobiť zdravotné problémy a viesť k zmene chuti piva.

CO2 kontajner

Okrem hadíc na pivo sú potrebné aj fľaše s CO2, ktoré musia byť obzvlášť bezpečné, pretože hadice sú dimenzované na určitý tlak. Napríklad ponúkame hadice dlhé 1,5 metra s vnútorným priemerom 7 mm. Hadica je vyrobená z SK liniek pre priemyselné použitie. Ostatné dĺžky sú k dispozícii na požiadanie. Vysokotlakové pivné trubice značky SK sú vhodné aj na čapovanie s CO2.

Príslušenstvo a nástroje

Tesnenia je možné namontovať napríklad na fľaše na pivo a CO2. Potrebujete tiež poistky a konektory, ako aj rôzne modely matíc. Podľa vašich požiadaviek preto nájdete všetky typy náhradných dielov. Okrem toho budete vždy potrebovať tesnenia, cez ktoré prechádza hadica. Sú navrhnuté pre rôzne dĺžky a priemery a môžu byť rovné alebo ohnuté. Pre trysky si môžete objednať sadu trysiek s maticami, svorkami a tesneniami.

V našom sortimente sú navyše zahrnuté nástroje a príslušenstvo. Hadicové spony s izolovanou rukoväťou alebo nožnice na hadice sú praktickými pomôckami pre inštaláciu dávkovaču a pre jeho prípadné opravy.

Čapovanie bez hadíc nie je možné

Na obsluhu automatu na pivo potrebujete rôzne príslušenstvo. Medzi ne patrí vhodná pivná hadica, ktorou sa pivo dopravuje zo suda do výčapu. Pivo nemôžete čapovať bez hadice správnej hrúbky a dĺžky. Široký výber kvalitných pivných hadíc a vhodných doplnkov nájdete v našej predajni.

Pivné hadice ovplyvňujú prevádzkový tlak

Pre dobré výsledky je dôležitý správny prevádzkový tlak dávkovača. Okrem teploty a CO2 hrá pivná hadica dôležitú úlohu v požadovanom prevádzkovom tlaku. Dôležitý je priemer aj dĺžka hadice. Čím dlhšia je pivná hadica, tým väčší tlak bude potrebný na čapovanie piva. Súčasne so zmenšovaním hrúbky hadice sa zvyšuje tlaková strata a musí byť kompenzovaná CO2 alebo inou technológiou. Pivné hadice s priemerom sedem milimetrov a dĺžkou päť metrov preto vyžadujú vyšší prevádzkový tlak ako pivné hadice s priemerom 10 mm a dĺžkou tri metre
Pri pivnej hadici s priemerom sedem milimetrov môžete očakávať stratu 0,1 baru na každé dva metre dĺžky. Na druhej strane, pivná hadica s priemerom 10 milimetrov bude mať pokles tlaku 0,1 baru na dĺžku šesť metrov.

Vyberte správne hadice

Pivné hadice sú k dispozícii v rôznych priemeroch. Aká pivná hadica je pre vás tá správna voľba, závisí od viacerých faktorov. Podľa toho, aká je vzdialenosť od hlavne po kohútik a aké ďalšie náradie sa v dávkovači používa, môžu byť vhodné iné typy hadíc.

Pivné potrubie je potrebné pravidelne čistiť

Pivo je potravinársky výrobok a ako také si vyžaduje správnu hygienu. Patria sem samozrejme aj pivné hadice. Pravidelné čistenie je nevyhnutné a pomáha predchádzať tvorbe usadenín a choroboplodných zárodkov v dávkovačoch.

Tieto ovplyvňujú nielen chuť piva, ale môžu spôsobovať aj rôzne choroby. Čistenie výčapných dávkovačov by preto malo zahŕňať aj pravidelné čistenie pivných hadíc a v prípade potreby by sa malo vykonávať aj komplexné základné čistenie. Iba tak sa môžete ubezpečiť, že dávkovač je vždy dostatočne čistý, a že distribuované pivo je v dokonalej kvalite. To je obzvlášť dôležité v gastronomickom sektore, ale samozrejme to platí aj v prípade, že používate dávkovač na pivo na súkromné ​​účely. Ak neviete, ako vyčistiť výčapný systém na pivo vrátane jeho hadíc, na webe Nemeckej asociácie pivovarov nájdete komplexný manuál s užitočnými tipmi

Kúpte si kvalitné hadice

Pri nákupe pivných hadíc sa uistite, že sa zhodujú s vaším dávkovačom. Tiež sa rozhodnite pre vysoko kvalitné výrobky, ako sú tie, ktoré nájdete v našom obchode. Koniec koncov, pivné hadice prichádzajú do priameho kontaktu s pivom. Je preto nevyhnutné, aby bol materiál bezpečný na konzumáciu a neprenášal škodlivé látky do nápoja.

Pripojte správne pivné hadice

Pre bezproblémový chod dávkovača nie je dôležité iba kúpa správneho typu hadice. Okrem toho musí byť aj správne pripojená. Nakoniec musí byť dávkovač úplne utesnený. V opačnom prípade nastanú problémy s tlakom, pivo môže unikať a vnútro pivnej hadice a prenosového systému budú kontaminované mikróbmi. Preto sa uistite, že používate správne pivné hadice a zaistite ich správnymi vložkami a sponami. Takto sa vyhnete problémom s výčapom piva a uistíte sa, že je výčap v perfektnom funkčnom stave.

Náš sortiment pivných hadíc a príslušenstva

Nezáleží na tom, či ich vezmete na meter alebo ako kompletnú sadu pripravenú na montáž - u nás zaručene nájdete správnu pivnú hadicu. Pretože v našom sortimente máme hadice na pivo a CO2 s najbežnejšími priemermi, môžeme ponúknuť riešenie pre každú potrebu. Naša ponuka navyše obsahuje všetko, čo potrebujete pre profesionálne pripojenie pivného potrubia, od tesnení a tesniacich krúžkov až po svorky. Patria sem okrem iného aj vysoko kvalitné hadice na pivo, ktoré môžete použiť na izoláciu pri čapovaní piva. Kúpte si vhodné pivné hadice a doplnky z nášho obchodu. Objednávku doručíme rýchlo a na požadovanú adresu, takže po zakúpení zbytočne nečákate.