sticle de CO2

filtru

Pre profesionálne čapovanie je potrebný CO2 a správny tlak. Na čapovanie dobrého piva je preto potrebný určitý tlak CO2. Dodáva sa v plynových fľašiach a pri manipulácii s nimi musí byť na prvom mieste bezpečnosť. Fľaše preto musíte bezpečne skladovať na dobre vetranom mieste.

Používanie CO2 fliaš

Fľaše s CO2 sa líšia veľkosťou a priemerom v závislosti od množstva náplne. Na 150 litrov piva postačuje 0,5 kg fľaša, 2 kg fľaša na 600 litrov. Fľašové ventily sú štandardizované, a preto sa dajú namontovať na každý redukčný ventil. Na pripojenie redukčných ventilov k fľašiam u nás nájdete aj konektory. Redukčné ventily zabezpečujú, že aj keď je vstupný tlak odlišný, výstupný tlak nepresiahne určitú hodnotu.

Niektoré fľaše už majú praktické nožičky na bezpečné umiestnenie. Môžete si ale kúpiť aj samostatný stojan. Držiaky na fľaše je možné zavesiť aj na pivný sud. Držiaky na fľaše sú ideálne, ak nie je dostatok miesta na bezpečné uloženie fľaše CO2. Pri čapovaní piva je bezpečnosť na prvom mieste! Preto máme v našej ponuky značky s pokynmi na bezpečný prenos.

Fľaše s CO2 sú zvyčajne dostupné v potravinárskom priemysle. Za určitých okolností sa jednotlivci zaobídu bez nich. Preto máme okrem CO2 fliaš aj kapsuly s oxidom uhličitým, ktoré sa používajú v určitých zariadeniach alebo sudoch.